Březen 2013

Dvacet.

25. března 2013 v 10:01 | Mar-yeah |  Filosofie jedné slečny
Někdy se směju a někdy pláču, někdy doufám a někdy miluji.
Vážení a mil, je to krize, ale je to tady. Ode dne 24. března 2012 až do včerejšího dne jsem prožila nejkrásnější rok svého dosavadního dvacetiletého života. Ano je mi dvacet. Je to trošku v háji neboť to znamená, že už bych měla být definitivně rozumná a taky si musím uvědomit, že jsem opravdu dospělá. A možná je to nuda, ale já to vím a chci taková být. Při tom nikdy nezapomenout, jaké to je být dítětem.

Tak tedy ten minulý rok plný změn a lásky. Opuštění školních lavic, nástup na vysokou a samozřejmě můj milý. Psát ty slova o štěstí už není třeba. Jen přemýšlím, co vlastně bude teď.

Mám jistou mlhavou představu o své budoucnosti. Je velmi mlhavá a opakuje se v ní jen pár slov. Došla jsem na ni, když jsem přemýšelala, jak to vlastně bylo s přehlídkou. To, že jsem ji poprvé udělala, abych zapůsobila na hrozně pěknýho kluka, by nebylo nic podivného. Ale to, že jsme ji splácali z ničeho mě zpětně hrozně fascinuje. Jak jsme to sakra udělali? Vždyť jsme neměli nic! Ani ty lidi, co by do toho chtěli jít. Jen sebe a jednu strašně naivní myšlenku. A tak jsme kolem sebe ty lidi našli.

Udělali jsme to několikrát (a vždycky jsem to dělala kvůli nějakýmu klukovi - hrozně povrchní záležitost což?). Z ničeho jsme stvořili partu lidí. Nejsme skauti, nejsme farnost, nespojuje nás vlastně nic. Pojícím článkem jsem nejspíš já a přehlídka. A touha někam to dotáhnout, někomu pomoci a bavit se. Na tomhle já jsem vyrostla, i když mi to moc nedocházelo. Šest let dospívání. A protože si nepřipadnu dospělá, je potřeba to dotáhnout na šťastnou sedmičku. Ale co pak?

Je tu přece spousta lidí, kteří potřebují vyrůstat. A pro mě přijdou nová dobrodružství, ta mlhavá budoucnost vznášející se přede mnou. Přehlídka mi přece dala všechno co k ní potřebuju. Dala mi jistotu a sebevědomí, vědomí, že dokázat lze cokoliv. Dala mi přátele, partu, která mi vždycky chyběla a nejkrásnější zážitky. Taky mi nakonec vyšel ten plán zapůsobit přehlídkou na nějakýho toho pěknýho kluka. Můj milý mi to nikdy nezapomene a všechno, co přijde, už budou naše dobrodružství.

Jsem melancholik a vím, co s tímhle příběhem udělám dál. Nemůžu se dočkat.