Září 2012

Září

15. září 2012 v 22:51 | Mar-yeah |  From my life
Jistě, že je spousta věcí, kterých lituju.

Úplně přesně nevím, jak se to stalo, ale je to jistě neodvratné. Už zase je tady září. Odporný měsíc symbolizující školu. A taky podzim, abych něj nezapomněla. Ale taky znamená, že tenhle blog už píšu pět let a patnáct dní. Skoro se musím pochválit. Málokdy dokážu u něčeho vydržet tak dlouho.

Abych se vrátila k tomu podzimu a září (neboť škola se mě ještě dva dny netýká, ačkoliv už jsem asi tisíckrát proklela IS Masarykovy univerzity). Už je to dlouho, co jsem se naučila nemít ráda podzim. Možná proto, že je zima a já se neustále klepu. Nebo protože jsem permanentně nachcípaná a ležívám v obložení léků a papírových kapesníčků co dva týdny (a třeba teď). A nebo protože chodím po venku a vzpomínám. (Vím, moc si to neulehčuju.) O tom, že nenávidím rozbahněnou zem, holé stromy a absenci zeleně, se nebudu mnoho rozepisovat.

Ne, nejsem pesimista. Už ne. Vždyť slunce přeci svítí i na podzim. Když padají dešťové kapky vytáhnu svůj puntíkovaný fialový deštník a zmizím do neznáma. A jednou bude zase sněžit.

Navíc ta první věta sem vůbec nepatří, tak si jí moc nevšímejte. To já jen ve svém melancholickém podzimním rozpoložení vzpomínala v obležení léků a tak vůbec.