Únor 2012

10. 2. 2012

10. února 2012 v 22:35 | Mar-yeah |  From my life
Občas se cítím tak nesmírně silná. Jak kdybych měla lusknutím prstů (které mimochodem do teď nezvládám) ovládnout celý svět. Vyřešit každý problém a překonat každou překážku. Jako právě teď. :) Je to krása povím vám. Nestává se to moc často a taky to občas hrozně snadno pomine. Třeba teď. Stačí jedno nebo dvě slova jinak. Ale protože další depresivní článek se konat nebude, stačí se inspirovat těmi, co každý problém opravdu vyřeší. I když jsou třeba jen seriálovými postavami.

Přemýšlela jsem, že jsem dlouho nepsala o svém životě. Možná proto, že se mi zdál poněkud složitým a možná tajným. Ovšem vždy je tu i čas trávený zde před klávesnicí s internetovými přáteli a to se mi líbí. V posledních měsících also with Doctor Who and in last days with a genius called Sherlock. Promiňte mi ten přechod do angličtiny, myslím si, že tyto pány by čeština pravděpodobně urazila. Pokud ovšem někdy propadnete nudě, jak se o občas stává mně, tito dva pánové budou jistě v krátkém čase Vašimi nejlepšími společniky.

Rozhodně lepšími než jsou maturita, příhlášky na vysokou a přijímací zkoušky. Kdo by se zabýval takovými věcmi, když má mnohem lepší věci na práci. Přehlídku, focení, plakáty, nervní starší dámy, články a přátele. Na ty nesmíme zapomenout. Zvláště v plesové sezóně. A to by snad v té prázdninové euforii stačilo. Líbí se mi ošem, jak se můj styl psaní obměnuje s prýáě čtenou literaturou a sledovanými pořady. Interesting....

Zoufalství

5. února 2012 v 23:14 | Mar-yeah
Zoufalství je, když víte, že někdo pod Vašima rukama umírá a Vy mu nedokážete pomoci.
Zoufalství je, když se někdo Vám blízký trápí a Vy nevíte co říct.
Zoufalství je, když se trápíte Vy a svět okolo mlčí.

Všichni občas jsme. Je to ten pocit krájního strachu, kdy už jsme zkusili téměř vše a nic nevyšlo. Jakýkoliv strach tohoto typu je znásoben předešlými neúspěchy nebo naší zaslepeností. Stává se nám totiž, že často nevidíme východisko. Světlo na konci tunelu.
Zoufalstní je, když se sápete z propasti a při posledním pohybu se pod Vámi utrhne skála.
Zoufalství je, když pro úspěch uděláte vše a stejně selháváte.
Zoufalství je stav obrovského strachu, který nás ochromuje a dává nám pocit nemožnosti úspěchu.

Zoufalství je třeba potlačit, eliminovat a zneškodnit. Nikdy není tak hrozně, aby nebylo hůře. Neexistuje problém, který nemá řešení. Nic netrvá věčně.

Ano. Jsem opravdu hodně zoufalá. Můj svět umírá. Někdo mě blízký se trápí a já mu nedokážu pomoci. A trápím se taky já. Svět mlčí.