On my own

26. října 2011 v 14:03 | Mar-yeah |  Filosofie jedné slečny
Znáte ten pocit, těsně po nějakým zážitku, po nějaké hádce. Ten jasný čistý povit vědění "že tak to prostě je". Já je znám a mám a často o nich přemítám. Přemítám, že by z nich byly krásní povídky, fejetony, články a úvahy. Ale nikdy je nenapíšu, protože než přijdu k psaní, zapomenu ten pocit. A jako mýdlová bublina se rozprsknou i slova okolo něj.

Připadnu si ztracená v tomto světě. Ale takových je nás tu mnoho. Přemýšlím, jak ze mě mohlo vyrůst zrovna tohle. Kdy se to změnilo, kdy jsem se rozhodla být taková ... jiná. Kdy jsem pochopila tu úžasnou možnost, kterou má každý. Že žití není pasivní. Žití je jedna z nejúžasnějších aktivit.

Už bych měla jít. Měla bych jít žít, pracovat a smát se. A nebo brečet, když na to bude nálada. Neměla bych se bát, tak jak se bojím. I když strach je to, co nás drží při životě. Strach nás nutí bojovat. Bojovat o život se smrtí. O lásku s nenávistí. O radost s bolestí.

Bojím se a proto bojuju. Možná proto je můj život tak přeplněný vším. Protože se hodně bojím, třeba toho, že o něco přijdu. Taky se bojím, že se špatně rozhodnu a tak se nerozhoduju dokud nemusím. Chodím oklikami, zacházím si, zkouším zkratky a občas jdu několika cestami naráz. Málokdy se podívám do mapy, protože mám strach, že nenajdu tu správnou cestu. A tak to radši risknu.

Pamatujme si, že strach nás nutí žít do té chvíle než se mu oddáme. Dokud utíkáme, nemůžeme zemřít.

Utíkej Foreste! Utíkej!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťka | Web | 26. října 2011 v 15:03 | Reagovat

poslední dobou se bojím hodně, takže bych podle tvé teorie měla začít žít. ale nějak se mi to nedaří. zatím mám spíš pocit, že jen hloubš a hloubš upadám to té šílené apatie :(

2 fjorda | 6. listopadu 2011 v 1:43 | Reagovat

mozna mas pravdu.. ale mozna to neni strach, to, co nas drzi pri zivote. mozna byla jen nahoda, ze Forest diky strachu objevil svuj talent.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama