Za bílými...

15. května 2010 v 19:10 | Mar-yeah |  From my life
Člověk má podivnej zvyk těšit se na budoucnost. Nějakou vrozenou naději, že přece nakonec musí být líp. Já mám zas zvyk těšit se na květen. Na ten nejkrásnější měsíc v roce. Letos jsem to asi dělat neměla, protože zatímco venku kvete kvítí, slunce nesvítí a lidé nadávají, já ležela za bílými okny nemocnice.

Nesnáším doktory, mám panickou hrůzu z bílých plášťů a stejně mě donutili zajít k nim. Jsou neschopní, v tom mě utvrdili, ale nakonec se jim přece jen něco "povedlo". Poslali mě do Brna - o půlnoci a na operaci -  v poledne. Našli mi chronický zánět slepého střeva - ale až na operačním stole, do té doby to byla jen průzkumná operace. Byla jsem časovaná bomba - nice! lepší než být posešívaná jak hadrová panenka, se kterou jsem si hrála jako malá :)

Byla jsem na celým oddělení nejmladší - raritka. Na pokoji se střídajícím se počtem důchodkyň 1-4 řešících bylinky, peníze, vzpomínky a politiky. Stejně to šlo vysvětlovat jim, že dnešní život je jiný než dřív, ale že některý věci se nikdy nezmění. Ani jedna z nich nevolí Paroubka a to jsem o něm neřekla ani slovo. Zajímalo by mě, kdo ho teda volí... Já ne, já ani nemůžu volit.

No nic... teď už jsem v bezpečí domova a ještě si tu chvíli pobudu. Co už, lepší než za bílými okny. Kdysi jsem čela knížku "Za bílými mřížemi" tady mříže nebyli, možná proto, že jsme byli ve druhým patře a utíkala bych po schodech. Vlastně neutíkala, kulhala.

Mám pocit, že teď už bude líp a těším se na budoucnost... Jsem naivní no a? Co mám pořád dělat :)

Your Mar-yeah
P.S. Velké díky všem, co mě navštíli v nemocničním pokoji... Moc jste mě potěšili ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julie de Dejvice | Web | 15. května 2010 v 19:53 | Reagovat

jé, to mě mrzí, květen mám taky nejradši a strávit ho kus ve špitále no fuj. brzo se uzdrav do úplně zdrava!

2 Agnethe | 16. května 2010 v 11:48 | Reagovat

hlavně, že už jsi v pořádku :)) já bych do nemocnice nechtěla, já tam byla jen jako děcko, což si nepamatuju (to možná bude tim otokem mozku :D) ...

taky mám květen nejradši ... a srpen hned po něm :) .. ale jablonec hlásí průměrnou teplotu tak 5-7 stupnů, vítr, furt prší a tak ... a to jsem si koupila na zlepšení nálady zářivej deštník :))

3 vera01→ tvé SB♥♥♥ | Web | 16. května 2010 v 16:20 | Reagovat

naprosto přesně vím o čem mluvíš. u mě doktoři zkazili co se dalo a taky sem taková jejich raritka:)) pokusný králík na všechno - nesnáším je a přesto sem na ně odkázaná až do konce života:) paráda ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama