Září 2009

Konec

28. září 2009 v 15:57 | Mar-yeah
Víte, mám štěstí... Opravdu celej život mě provází neuvěřitelné štěstí. Mám spoustu kamarádů, přežila jsem dvě nemoci, které bych asi v jiné době nepřežila, mám fajn rodiče a spoustu příležitostí. A celých 16 let se mi vyhýbal rozchod. Jak se říká... Všechno je jednou poprvé i když jsem si přála, aby mě nikdy nepotkal. Po nejnádhernějším roce a půl života přišel.

Nechci se litovat, nechci tady brečet a vlastně vůbec nevím co chci. Asi se vypsat a taky je tohle trochu útěk od toho, všem to znovu vysvětlovat. Byl to šok, bylo to splnění nejhorší můry mého života. Pořád to nechápu a za boha si to nedovedu představit. Všechno je najednou jinak. Nic nezůstalo stejné, ani to nejmenší snítko prachu v mém okolí, ani jedna buňka v těle.

Varuju vás, že teď asi přichází doba, kdy budu víc psát, ale budu psát smutněji. Vím že si to On může všechno číst a nevadí mi to :) Je chytrý a myslím že to svým způsobem pochopí... A když ne, co nadělám. Já totiž nevím vůbec nic. Bylo to jako z filmu, bylo to s tou písní, na kterou si nemůžu vzpomenout, protože se všechno změnilo během jedné věty. A na otázku proč píseň Globální oteplování, kdy jsem se musela začít smát i když všechno ve mně chtělo brečet.

Pohledy, otázky všech okolo, cítím se jako na pranýři... Nebude to jednoduché, asi i slavný čas se mnou bude mít problémy, protože já se vždycky vymykala. Budu mít asi nadměrnou spotřebu čokolády a stejně budu hubnout, asi spotřebuju rekordní množství kapesníčků a dlouho se mnou nebude kloudná řeč. Ale já byla a budu vždycky naivní a tak věřím v dobrý konec. Naděje přeci umírá poslední...
Your Mar-yeah

Sen noci

15. září 2009 v 21:30 | Mar-yeah |  Skládka
Tuhle jsem napsala kdysi dávno, původně jen na dobrou noc. Pak sem ji nějak rozšiřovala no a prostě si vznikla... :) Tak by byla škoda jednou za čas se nepochlubit:Sen noci

Zvláštní osud každé noci,
Připravovat bez pomoci
Naše sny a tichá přání
Příběhy a povídání

Proč ulehnout do pelíšku
Proč neskončit v mém klubíčku
Proč podlehnout tajné moci
Kterou mají všechny noci

Lehnout si a dlouze spát
Potichu si povídat
O svých láskách, přátelstvích
O všech světa tajemstvích

Pro pocit tepla bezpečí,
Pro medvěda v náručí
Lehnout si a tiše snít
Hercem vlastních představ být

Pro ticho, klid svaté noci
Pro své tělo bez pomoci
Uklidnění myšlenek
Pro poslední dodatek

Pro krásnou noc, nový den
Pro můj jedinečný sen...

P.S. Pochybuji, že by o to někdo stál, ale prosím nekopírovat

Stížnosti

10. září 2009 v 20:53 | Mar-yeah |  From my life
A tak nám začal další školní rok... Nijak vesele to vám musím říct...

Mou spolusedící milá paní profesorka na ZSV bezostyšně nechala prolítnout a připravila tak nejen jí, ale celé třídě (a hlavně mě) nehezký chvíle... Už nemám s kým jezdit vlakem, sledovat dědka, kreslit po lavici, psát si ujetý vzkazy, pomlouvat učitele a nebo se řehtat blbostem... Milou paní profesorku nemůžu ani cítit, což mě moc netěší, když tenhle rok máme brát psychologii a to je snad jediný co mě na celým ZSV vážně zajímá... Místo toho mám chuť koupit si baseballovou pálku a urazit té krávě palici... (No co už, zařadím to na seznam snů a přání...)

Inu pokračujme, jak už to tak bývá přihlásila se naše třída do tanečních, nic neobvyklého u druhých ročníků, ale dosti zvláštní je přístup taneční školy, ke které jsme se přihlásili. Nejen, že nám bezsostyšně zrušili všechny slevy bez udání důvodů, neinformovali mě jako zástupkyni třídy a ještě mi málem nadávali, co to tak řeším... Oni mi ani nebyli schopni říci, kdy mám jít co doplatit a už vůbec ne kdy a s kým budeme mít lekce a kde se budou konat... Už nikdy víc, nenechte se oklamat taneční školou Dynamic...
A stále si mám na co stěžovat... Dostali jsme několik nových profesorů, musím uznat, že nová angličtinářka opravdu umí anglicky, že biologikářka je až na pištivej hlas docela v pohodě, s matikářkou se i zasmějem, ale kterej maniak nám přidělil tuhle šílenou chemikářku?! Nevím, co všechny učitele na té vysoké učí, že jejich předmět je ten nej a pak nás ti pitomci nutí učit se přesné rozmístění prvků v periodické soustavě, možné i nemožné názvosloví všeho druhu a pozor! Ten test na tyhle blbosti budeme psát do té doby než budeme mít nejhůř trojku. Myslím, že letos zůstane reparát i na mě :-)

Taky bych si přála, aby už to byl konec, ale teď přijde to nejhorší... Po celém světě je spousta bezohledných řidičů, co nedává pozor a jezdí jako s prominutím hovada. Nekoukaj co jim přebíhá přes cestu a pak to dopadá tak, že můj milovaný kocour opustil tento svět dne 9.9.2009 ve věku necelých tří let. Dostat se mi pod ruku ten řidič, roztrhám ho na kousky.

Bože, proč je svět tak krutý?

Your Mar-yeah

Dva roky :)

1. září 2009 v 16:08 | Mar-yeah |  From my life
1.9. 2007 :-) Tak přesně tehdy se zrodil můj malý skromný blog... Jak se říká, BORN TO BE A STAR :D Už jste se mohli párkrát dozvědět, proč zrovna Mar-yeah a asi jste si všimli o čem píšu, takže to nemá smysl připomínat... Že blog prošel mnoha změnami je vidět na každým článku :-)
Že já prošla mnoha změnami je vidět zase na mě :D

Přeci jen mezi 14 a 16 už nějakej ten rozdílek je :-) Třeba ten, že tenkrát nebylo mou oblíbenou činností brouzdat se historií blogu a číst si starý články :D Věřte mi tohle je stokrát lepší než deník...
Přesto všechno není tak dávno, co jsem psala o prvních narozeninách svého internetového miláčka :-) a dnes o těch druhých...
Už nepíšu tolik jako dřív, ale pořád píšu pro radost a pořád to (překvapivě) někdo čte. Těm (neskromně říkám) mnoha lidem děkuju za každej komentář a každé hodnocení, které kdy napsali. Drželi jste mě nad vodou, když mi bylo nejhůře a radovali se se mnou když mi bylo nejlépe :)

Poznala jsem skvělé lidi, úžasné příběhy, neuvěřitelné talenty,... Ještě, že mě tenkrát v říjnu 2007 Bára ukecala, ať se blogu nevzdávám... :) Nebýt jí, asi bychom teď neslavili druhé narozeniny. A tak kdyby náhodou jsi to Baru četla.... Arigatou! :-* ;-)

Your Mar-yeah