Červenec 2008

Když už i kočky tancují

31. července 2008 v 21:52 | Mar-yeah |  From my life
Můj dávný sen - naučit se tančit. Sním o tom zhruba od 7 let, je mi 15 a neumím nic... No řekněte nejsem já blbá?
Poslední dobou se mi totiž o tom i zdává... Njn, podvědomí dělá divy. A teď na mě z deviantARTu dokonce kouká tančící kočka! No není tohle znamení? :D Není já vím :D Ale co kdyby :-P
Zajímalo by mě jestli někdy opravdu začnu tančit... :) Doufám že jo :D
Skončila mi brigáda, nejsem si jistá jestli tam půjdu ještě zítra, ale doufám že ne a že se konečně pořádně vyspím :) :)
Mějte se krásně :)
Your Mar-yeah

Good night honey...

30. července 2008 v 22:14 | Mar-yeah |  From my life
Nechte si zdát krásné sny... Třeba o bílém motýlku na provázku a dívence v červeném kabátku....
( Proč se mi tak strašně líbí ta postel?! :D Vždyť by se na ní určitě nedalo spát! )
Your Mar-yeah
P.S. Víte někdo množné číslo od honey?! :D Já ne a proto si ho prosím domyslete a berte nadpis obecně...

Brrr pavouci

30. července 2008 v 21:11 | Mar-yeah |  From my life
Jsem tolerantní člověk a vadé mi opravdu málo co. V pohodě snáším hady, myši apod. ale jakmile se podívám na pavouka nejradši bych okamžitě utekla nejmín 500 m daleko.
A právě tyhle nechutný osminohý monstra asi přitahuju! Jen včera jsem potkala 4! Jen co vypnu počítač a rozsvítím všimnu si že nad monitorem sedí jedna z těch zákeřných příšer. No a když s ječením vyběhnu ven a schovám se na záchodě, usmívá se na mě ze stěny další osminožka! Tak zaječím ještě víc a utíkám do koupelny, kde prosím sídlí snad ještě větší hnusná stvůra... A to není konec! Posledního pavouka jsem potkala na schodech. Vesele si pobíhal okolo a za mnou běhal taťka který byl tak laskav a po pětiminutovém ječení konečně šel odstranit ty oavouky z mího dosahu....
Aby tomu nebylo konec když jsem se ted podívala do na stěnu co mám nad sebou seděl tam další pavouk... Měl smůlu tatka už ho dosta a já vydýchávám dalších osm noh...
Možná vás zajímá proč nesnáším orávě pavouky... No kdyby to tak bylo tak protože mají osm noh. Vím je to blobost ale osm noh je prostě moc a o opaku mě nikdo nepřesvědčí!
Your Mar-yeah

Svou vlastní Smrtkou

29. července 2008 v 21:50 | Mar-yeah |  Filosofie jedné slečny
"Muž zemřel po pádu na kosu" ... tak zní nadpis článku na internetovém serveru Novinky.cz
Nepřijde vám to trochu, no jak to říct, asi zvláštní? Dle pověstí či legend pro nás po smrti přijde bytost vypadající jako kostra, zahalená v černém plášti, co v ruce svírá kosu a jen čeká kdy přetne náš život. Nemá ušlechtilý meč nebo praktickou sekeru. Ona má kosu... Zajímalo by mě proč asi... Ale to sem teď nepatří.
Mě teď zaujalo, že tento muž o kterém hovořím, zemřel, dá se říct přesně tou smrtí, kterou pro nás chystá Smrtka. Padl na kosu a zemřel. Odešel na jíný svět nebo snad do černé temnoty ( ale to zde taky nebudu řešit ) Nechtěla bych takhle umřít... Jen si představte ty titulky: " Patnáctiletá Dívka zabita kousou" Nejen že je to strašná smrt, ale jistě mnohem horší články. Upřímně věřím na Smrtku ( i když po vzoru knih Úžasné Zeměplochy ji nazývám Smrť ) nebo spíš nebylo by vůbec špatné setkat se s touto bytostí, nemyslíte?
No jen by mě ještě zajímalo zda-li ubohý nebožtík co zemřel svo vlastní kosou, pomyslel na to že byl vlastně svou vlastní mystickou Smrtkou....
Your Mar-yeah

Jen tak pro informaci

29. července 2008 v 21:21 | Mar-yeah |  Statistiky
Kdyby jste se třeba chtěli zlepšit já budu jen ráda :-P Ne opět jako už tradičně děkuju za dosařenou návštěvnost :) Je to krásně vyrovnaný, jen bych byla radši kdyby hranice byla ttošku výš, ale co člověk nemůže mít všechno :)
Navstevnost za minuly tyden (21.7. 2008 - 27.7. 2008) je:
Pondeli: 62
Utery: 59
Streda: 58
Ctvrtek: 56
Patek: 47
Sobota: 44
Nedele: 49

Celkem: 375

Jak vlastně člověk může ovlivnit svůj život?

29. července 2008 v 21:09 | Mar-yeah |  Filosofie jedné slečny
Tak asi 3 články zpátky jsem vám tady psala o písničce jménem Angels od Morandiho [link] a právě tato písnička inspirovala mého přítele ( myslím Libora [ jinýho vážně nemám :D ], pro ty kdo ho znáte ;) ) k napsání téhleté úvahy :) A protože se mi neuvěřitelně líbí, rozhodla jsem se ji zveřenit :) Tak si tedy můžete přečíst úvahu, kterou napsal kluk ( což je na tomto blogu premiéra ):
Jak vlastně člověk může ovlivnit svůj život? Jistě, někdo by řekl, že když se bude vzdělávat ovlivní svou budoucnost. Nebo že může ovlivnit jakou bude mít rodinu, kolik dětí, jejich výchovu. To je jistě pravda. Ale co věci, které ovlivnit nemůžeme?? Takové ty nástrahy Osudu, nebo chceme-li - náhody. Stačí špatný krok, nesprávné rozhodnutí a celý život se může obrátit úplně naruby. Poté nás pronásledují výčitky typu: ..."měla jsem to tušit" ..."dalo se tomu zabránit"...."je to má vina". Ale vážně se tomu osudnému okamžiku dalo zabránit? Lidé nevědí co na ně čeká za rohem a jaké to bude mít následky. A ani to nechtějí vědět. Neví, že svými činy můžou ovlivnit a také často ovlivňují své okolí, ať už kladně nebo záporně. Mnohokrát stačí jediné slovo, aby vyhaslo přátelství a přetrhlo se to vzájemné pouto. Hodně věcí se dá ještě napravit pokud je dobrá vůle, ale o to bolestivější jsou skutky, které už se napravit nedají. Vážně se tomuhle nedá zabránit?? Odpověď na tuto otázku asi zůstane navždy tajemstvím a každý sám si musí přebrat jak by na ni odpověděl.

První odpovědi :)

28. července 2008 v 11:11 | Mar-yeah |  From my life
Tak jste se začali ptát no :D Tak já teda začnu odpovídat :D ( Trošku jsem ty otázky nakouskovala abych se v tom vyznala já i vy ostatní :D Doufám že to neva :) )
1) Kde bereš inspiraci pro svoje články? (Peťka)
Kdekoliv - prostě to co mě zrovna napadne ( popřípadě to co mi někdo poradí :D ) a pak už to nějak rozeberu...
2) Proč sem dáváš právě to, co dáváš?! (Peťka)
No, protože jsou to věci co mě většinou zaujali a chci se o tom s vámi podělit. Ale třeba takový články ze svýho života sem dávám, abych se vypsala a občas taky aby jste se zasmáli lidské blbosti :D
3) Víš, jak to myslím? ( Peťka )
Doufám že jo :)
4) Pak taky, jestli ti už někdo řekl, že na svůj věk se chováš vyspělejc? ( Peťka )
Překvapivě ano :) Už docela dost lidí... Vždycky až koukám kolik mě tipujou a jak se pak diví když zjistí koli i doopravdy je :D Ale můžu říct, že mě to vždycky strašně potěší :)
5) Jakej bys chtěla přechod pro chodce ty? (Laura)
Puntíkovanou žirafu - pruhy jsou ohraný :D :)
6) Už od tvých článku můžu usoudit, že jsi uvažující člověk. Tak jaké máš nutkání psát třeba o tom, jaký je život a tak?? XD (Sabaku no Vanda)
Já ti ani nevím. Vždycky se prostě zamyslím a píšu ( Taky podle toho to taky vypadá že jo :D ). Jsem asi od přírody hodně uvažjící jedinec a všechno mě vždycky vrtá hlavou
7) U jaký jsi zdravotní pojišťovny? (Any)
VZP :D
8) Jak vždycky přijdeš na nějakej článek, u kterýho dumám ještě klidně půl hodiny a vůbec mě nenapadne co k tomu víc říct, protože to vždycky popíšeš fantasticky. (Jaynet)
:D Tak to nevím :) Ale těší mě že si to myslíš :)
9) Kak dokážeš odolat tý příšerný módě psaní tím nejhroziwějshím zpoosobhem:D(Jaynet)
Docela snadno :D Tady tenhle styl psaní totiž nesnáším a nejradši bych za to lidi fackovala :D ( Když už to teda fakt přehání ) Čeština je bohatá sama o sobě a když tak si pomůžu angličtinou :) A nemusím psát jako nějaká kráwa co je hafooo hustá :D
Díky za vaše dotazy :) Mě to začalo bavit :D No kdyby jste měli další otázky tak tady se ptejte na cokoliv :)

Měsíc

27. července 2008 v 21:56 | Mar-yeah |  Romdomisův deník
Už to bylo třeba, další kousek z Romdomisova deníku :) Trochu ho zanedbávám a omlouvám se, ale nechci to na vás vysypat vše najednou, ptž jeho díla by se určitě měli prožívat a ne hltat jedno za druhým... Tak tedy povídání o Měsíci. Mě se líbí možná i nejvíc ze všech :)
Dnes v noci není na nebi ani mráček. Vlastně nejen tuto noc, ale i mnohé jiné. Zdejší krajinu trápí sucho a příroda naříká. Pro mne je to, ale v mnoha věcech přínosné. V noci lehávám pod hvězdnou oblohou a usínám bez přikrývky za zpěvu nočních ptáků. Co se mi však líbí nejvíc je měsíc.
Luna zas svítí a nikdo ji neruší,
lidi však sleduje a mnozí to netuší.
Sleduje činy jež skrývá temná noc,
a žádný jí neujde - toť její moc.

Pohledy upřené do tváře měsíce,
dechu nám zastaví a omráčí nejvíce.
A když se on nám podívá do duší,
doufá že čisté jsou, tak jak se sluší.

Aby se na nebi necítil sám,
byl mu dán bohem obrovský dar.
Tisíce hvězd, jež stojí mu po boku,
spolu s ním vytváří nebeskou zátoku.

Za úplňku celý a v novu ni stopy,
ukryt je nebem jak květina v klopy.
Slunce zas vyšlo a měsíc se ztratil,
z jediné příčiny - aby s tmou se zas vrátil.

Angels - Morandi

27. července 2008 v 21:18 | Mar-yeah |  Svět kultury
Každý léto a každá chvíle pro mě má i svou písničku. Loni to bylo VIP od Shauna Bakera, letos je to Angels od Morandi. Musím se přiznat, že jsem tu písničku ze začátku nenáviděla. Slyšela jsem ji pořád a pořád na Evropě 2 (mívám ji puštěnou v práci). Až teď když jsem si ji v klidu sama pustila a zaposlouchala se do slov pochopoila jsem, že tady nejde jen o melodii ale i o obsah. A klip mě definitivně dostal. Takže pro mě je nej písničkou léta 2008 Angels:

Otravuju zase :-P

26. července 2008 v 20:34 | Mar-yeah |  From my life
Po 4 denním pobytu na Suchým jsem doma...
Řeknu vám byla to Akce s velkým A, ze začátku padali hlášky, pak flašky, do toho dešťový srážky, ( no a i když ted se mi to přestane rýmovat tak ) vodárna a nakonec my na poslední noc nás bylo 8 a na první 3 Taky první byla taková kamarádsaká zatímco 2. a 3. se odvíjela spíš kolem té vodárny a spol abych byla upřímná Ale byla to sranda... Padali hlášky jako na výrobním pásu. Kdo uhádne co jsou to Nokiečka a bogotán má u mě diplom Ale nejlepší stejně byla kamarádka...
Kouřili jsme vodárnu a ze srandy vyfukovali Óčka ( a to se děláte tak že našpulíte pusu do o a sekaně vydechute jak kdyby jste to o fakt říkali ) a kámoška se zamyslela. " Myslíte že kdybych místo O říkala A že vyfouknu Áčko?" Smála jsem se, že jsem spadla z postele a vodátrnu málem shodila No mohla bych tu naše hlášky a zážitky vypisovat třeba ještě nejmín 5 odstavců. Takže se přesunu k šokovejm zážitkům...
) každopádně mohli jsme skončit takhle měli jsme velký štěstí...
Tak já vám sem snad časem hodím i fotky
Your Mar-yeah

Ptejte se mě na co chcete

24. července 2008 v 9:00 | Mar-yeah |  From my life
Tak jo už jsem to říkala, pokud se o mě chcete cokoliv dozvědět tak se tady ptejte :)
Vysnažím se odpovědět co nejdřív na všechno :) A samozřejmě nebudu lhát :)
Těším se na vaše otázky :) :) :)
Your Mar-yeah

Vy to stejně víte nejlíp

23. července 2008 v 9:41 | Mar-yeah |  Statistiky
Tak proč vám to sem dávám? :D Nevím no ale stejně to sem dám
Jen sobota mě malinko zamrzela :( ale pohled na pondělí mi zpravil náladu :) Tak díky :-*
Navstevnost za minuly tyden (14.7. 2008 - 20.7. 2008) je:
Pondeli: 73
Utery: 62
Streda: 67
Ctvrtek: 54
Patek: 56
Sobota: 28
Nedele: 53

Celkem: 393
( Za hodinu a půl odjíždím :D Nevíte náhodou co zapomenu? Jsem si jistá že něco jo! )
Your Mar-yeah

Ádié Amígos!

22. července 2008 v 21:57 | Mar-yeah |  From my life
Tak milí návštěvníci opouštím vás :)
Příští 4 dny strávím s partou děcek ze třídy u rybíka na Suchým :) Bude to velikánská akce :D A docela se jí děsím, ale to nic. Ani pořádně nevím proč jedu, ale to je taky nepodstatný. Každopádně jedu :D A jsem zvědavá jak se ta naše partička postará sama o sebe :D Každopádně to bude luxusní :D
No to ovšem znamená, že vám tu pár dní asi nic moc nepřibude maximálně pokud ještě stihnu něco předchystat, ale vzhledem k tomu že balím tak nevím jak to půjde no...
Takže drahoušci ( to je zase jednou strašný oslovení :D ) mějte se krásně
Ádié!
Your Mar-yeah

Pořád ňáká výhra :-P

20. července 2008 v 21:45 | Mar-yeah |  Moje výhry
Díky vám za krásné diplomky holky :-*
Jsou oba úžasný :)

Příbuzní všeho druhu

20. července 2008 v 21:16 | Mar-yeah |  From my life
Takže teď znám další příčinu pro svou sebevraždu....
Dneska byl ten "velký den" kdy jsme jednou za (hodně dlouhou) dobu navštívili příbuzný jako je teta a její rodinka + bábi s dědou... A jsem vážně MOC ráda, že se to zase pěknou chvílu nebude opakovat. Hrozně mě tyhle vysoce neupřmný a nucený návštěvy nudí a vyčerpávají. Vyslechla jsem si spoustu keců na to jak jsem vysoká - oproti sestřence hubená - a jak moc mám špatný názory na určitý věci. Stálo to hodně námahy něco neříct to mi věřte!
Ale alespoň jsem není zásobena čokoládou tak na....týden :-D ( Jsou jenom 4 no :D ) A takly jsem si poslechla pár Cimrmanových her... ANo největšího českého génia :D No nic mluvím z cesty to to dnešní vymývání mozku :D
Zatím zlatíčka ;)
Your Mar-yeah

Vzpomínky

18. července 2008 v 21:18 | Mar-yeah |  Filosofie jedné slečny
Sídlí nám v hlavách a někdy nečekaně a bez poznání vyplouvají na povrch...
Proč to říkám? Dneska mě napadlo že už je to bez měsíce rok od chvíle kdy se mi poprvé změnil život. Je to zvláštní, vlbec mi to tak nepřijde. A vzpomínky pluli dál, mám za sebou celu základku, mluvím o tom často, ale pořád si neuvědomuju fakt, že tohle je konec života tak jak jsem ho 9 let znala... Vlastně uvědomuju, ale nedokážu si ho představit.
Dneska na brigádě jem vzpomínala že asi před 7 rokama jsem dělala úplně tu samou věc co v tu chvíli ( Lepila kódy na léky :D ) a že tenkrát mě to bavilo a že jsem se schovávala v tehdejším skladu léků a že jsem si myslela že jsou tam bacilovýstrašidla... Jak jsem byla krásně naivní...
Mohla ybch tady sedět a vzpomínat do nekonečna - na první lásku, na první přátelství, na první polibek, na první dobrodružství - no když se tak zamyslím tak tohle všechno se stalo behem jednoho měsíce... :-P zvláštní... A když si vzpomenu na ty pocity je to ještě zvláštnější....
Ale jak říkám, abych sem vylila obsah své malé dušičky mohla bych tu sedět do skonání světa a to by přeci jen byla škoda a vás by to nudilo :-P
Your Mar-yeah

Bouře

17. července 2008 v 17:13 | Mar-yeah |  Romdomisův deník
Už víte, co vás čeká :) tenhle článek už píšu 3 dny a nikdy jsem ho nedopsala :D No jo jsem děsná.... :-P A připomínám :) To nejsou moje díla, ale poze výňatky z Romdomisova deníku
Sedím v teple přátelského krbu a naslouchám zvukům bouře. Přemýšlím, jak se asi cítí tvorové, kteří musí zůstat venku a nemají kde se před deštěm schovat. Není to jistě lehké snášet přivaly vody. Pro ně je bouře možná trestem, ale pro zem vyvobozením.
Bouře
Když oblohu pročísne klikatý blesk,
srdce nám uzavře železný stesk.
Cítíme kapky vpíjej se do kůže,
jsou pro nás očistou a životem pro růže.

Déšť padá k zemi a smyjí špínu světa,
duši nám pohladí jak z lásky psaná věta.
Mocný hlas hromu pak rozezní okolí,
nikdo mu neujde, nikdo ho neskolí.

Nebe se mračí a zlobí se na lidi,
doufá že jednou se za hříchy zastydí.
Slunce pak s bouří bojuje ztuha,
odměnou za vítězství bude nám duha.

Její barvy osvítí celičkou zemi,
ukáže se nejhezčí, nejhezčí mezi všemi.

Vyhodnocení Bleskovky otázek všeho druhu

16. července 2008 v 20:26 | Mar-yeah |  Bleskovky
Konečně
Už jsem to chtěla udělat dřív Ale znáte mě, já se na chvíli zamyslím....
A už nevím co jsem chtěla
No nic děkuju za vaše odpovědi Potěšilo mě, že jste se účastnili a za odměnu tu máte diplomky:

Letní design

16. července 2008 v 19:29 | Mar-yeah |  News
Ne že bych se nudila, ale chtěla jsem tvořit
No a tak vznikl další design... Vůbec ne takovej jakej jsem plánovala samozřejmě
Ale docela ujde ne? Těším se na vaše názory
Your Mar-yeah

Brigáda mě asi zabije!

15. července 2008 v 22:07 | Mar-yeah |  From my life
Každý ráno na 7!!!
Mě to nakonec zabije ;) Alespoň už vím co to bude, mohla jsem mít horší osud :-P
No nic, ta brigáda, je docela nudná... ale těším se na ty prachy :D I když už teď postupně ubývaj :D To víte "rozjíždím" to ve velkým :D Aneb Suchý ( výlet s kámošama ) se chystá...
Taky vás přád buzerují rodiče? Vím, že to myslí dobře, ale už mě to štve... Dávno mi není 10
No nic končím :( jde se spát nebo zítra už nadobro nevstanu
Your Mar-yeah
P.S. ty šaty se mi líbí :-P