Prsatý muž a zloděj příběhů

3. června 2008 v 21:06 | Mar-yeah |  Svět kultury
Už jsem se o téhle knížce zminovala :) Je to taková zvláštní četba... Netradiční Přečetla jsem si ji na doporučení tatka protože jsem neměla co číst ale nelituju. Je taková pravdivá troch fantasy trochu reality. :) Moc se mi líbila a zaujala mě svým kritickým postavením k životu. Takovým realistickým. Zajímavá knížka :) Žádnej dívčí románek ale supr :)
Jméno: Prsatý muž a zloděj příběhů
Autor:Josef Formánek
Ilustrace: Dalibor Nesnídal
Obsah: David Zajíc má vysněné povolání mnoha chlapců, je cestovatelem. Na vlastní kůži poznal vášeň mayských indiánek v Mexiku, luštil křovácké nápisy na poušti Kalahari, plul modravými vodami Karibiku, aby o těchto místech psal do magazínu Svět. A přece jeho život není bez chyb. Pro samé cestování zanedbává vlastní dceru a odcizuje se manželce. Chvíle s rodinou se pro něho stávají stále nesnesitelnější, neboť mu připomínají, jak málo se svým nejdražším věnuje. Když se jeho časopis dostane do dluhů, rozhodne se David řešit problémy tradičním odjezdem na cesty. Tentokrát s ním vypraví i jeho dobrácký přítel Tomáš a také cynický milionář Michal, muž obestřený tajemstvím. Půjčil Davidovi miliony na záchranu časopisu, ale když ho nedostane zpátky, hrozí Davidovi, že z něho učiní svého otroka.
Prostředí indonéského ostrova Siberut dá Davidovi na problémy zapomenout. Poznává domorodce, kteří mu dají jméno Si Lap Lap - Prsatý muž a jejich šaman Aman Levi se stane jeho přítelem. Při procházkách lesem šaman ukazuje Davidovi způsob života místních lidí, výrobu potravin, a varuje ho před duchy (jejich oči coby světlušky poletují nočním vzduchem). Při jednom z výletů se David ztratí se v džungli. Polomrtvý a hladový po několika dnech dojde do vesnice. Cítí, že kromě hladu a bolesti s ním ještě něco není v pořádku. Když se vyzvrací v restauraci, všichni živočichové v okolní vodě okamžitě pomřou. Vrací se domů do Čech, ale něco z pralesa přicestuje s ním.
Ode mně:
Není to knížka na lehký čtení. Je to ale vážně zajímavý a foporučuju :)
80%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peťka ;) | Web | 4. června 2008 v 18:30 | Reagovat

i když jsi psala, že to není právě jednoduchý, tak já takový díla můžu.. baví mě nad tim přemýšlet. ;) naopak něco, co jen tak přelouskáš bez žádnýho zážitku... z toho člověk vůbec nic nemá.. vážně mě to zaujalo ;)

2 Kickca | Web | 4. června 2008 v 21:55 | Reagovat

mmm to zni to zajimave..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama