Stmívání

26. dubna 2008 v 15:11 | Mar-yeah |  Svět kultury
Musím se přiznat, že tanhle článek píšu asi po 5. nikdy mě nestačilo jak jsem uhle knížku popsala a doufám, že tentokrát se vyvaruju chyb a povede se mi to... ( Pokud ne začnu po 6. :D )
Nejdřív tedy všeobecní info:
Jméno: Stmívání
Autorka: Stephenie Meyer(ová)
V originále: Twilight
Díl: 1.
Vyšel v roce 2005 v nakladatelství EGMONT
Na obláce knihy v ČR
Oficiální obsah:
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo neni v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.
Co se ještě dočtete na oblálce knihy:
Ve třech bodech jsem si byla absolutně jistá.
Zaprvé, Edward je upír.
Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla, jak silná je to část - žízní po mé krvi.
A zatřetí, jsem do něho bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
Ode mě:
Ach ano je to tu, co bych mohla říct o téhle knížce. Žádná slova to nepopisují přesně snad jediné je dokonalá. Autorka spojila dva zcela odlišn styly - zamilovaný román s dobrodružnou fantasy a výsledek je nejůžasnější kniha, kterou jsem kdy četla. Edwarda si kařdá dívka okamžitě zamiluje a Bellu má každý rád pro její vlastnosti a klid. Nikdy bych nevěřila, že se najde kniha tak úžasná, že jsem od ní nedokázala celý den odtrhnout oči! Překonala vše co jsem doposud přečetla a že toho bylo opravdu hodně! Dávám celých 100% a to s klidným svědomím! Tuhle knihu musíte mít
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama