Řada nešťastných příhod - Zlý začátek

19. ledna 2008 v 17:32 | Mar-yeah |  Různé
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Zlý začátek
Postavy: Hrabě Olaf, soudkyně Strassová, Sunny - Violet - Klaus Baudelairovy, pan Poe,...

První kniha z 13 smutných pojednání o osudu sourozencích Badelairových. Na začátku je zastihneme na pláži kde je navštíví dost nemožný bankovník - pan Poe. Oznámí jim, že jejich rodiče zahynuli v strašlivém požáru v jejich domě. Z nadané čtrnáctileté vynálezkyně Violet, dvanáctiletého milovníka knih Klause a batolete Sunny, která zbožňuje jakékoliv okusování, se rázem stali sirotci. Jako jejich opatrovník byl zvolen podlý hrabě Olaf. Tomu ovšem nejde o nic jiného než o jejich obrovské dědictví. Děti se k němu musí přestěhovat a plnit těžké úkoly a domácí práce. Obsluhovat jeho přátele z herecké společnosti a Olafovi celou dobu jde jen o to zbavit se jich a užít si jejich nádherné bohatství.
V této knížce najdete tak hrůzné věci jako je batole zavěšené na vysoké věži, zákonná a odporná svatba s nezletilou nebo odmítnutí výborných těstovin Putanesca....
Od autora Lemonyho Snicketta:
Milí čtenáři,
mrzí mne, že kniha, kterou Vám předkládám, je tak nesmírně smutná. Vypráví truchlivý příběh tří dětí, které neustále pronásleduje neštěstí. I když jsou sourozenci Baudelairovi milí a chytří, jejich život je plný utrpení. Od první stránky knihy, kdy se děti procházejí po pláži a dozvídají se strašnou novinu, se dostanou do vleku nešťastných příhod. Dalo by se říci, že je přitahují jako magnet.
V této útlé knížce se sourozenci postupně setkávají se zničujícím požárem, škaredým oblečením, studenou ovesnou kaší k snídani, chladnokrevným zlosynem a úklady, které je mají připravit o majetek. Je mou smutnou povinností tyto neradostné příhody zaznamenat, ale vám, kteří dáváte přednost šťastným koncům, nic nebrání v tom, abyste tuto knihu včas odložili a přečetli si raději něco veselejšího.
S veškerou úctou
Lemony Snicket
Ode mě:
Ač sám autor od této knihy odrazuji já vás k ní lákám. Kniha opravdu pojednává o nešťastných příhodách a neradostných koncích, já ale přečetla všechny díly této edice a jsem za to ráda. I když po prvním díle jsem byla dost na vážkách zda se vydat po nebezpečné cestě a číst další. Přeci jen tady nenajdete milé příhody o spokojených láskách, milých rodičých ani o vyborných jídlech a úspěšných čarodějích,...Ale stojí to za to!
Moje hodnocení:
90%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Počítadlo

Tady :o) :o) :o) 100% (833)

Komentáře

1 Denis@ | E-mail | Web | 19. ledna 2008 v 20:17 | Reagovat

Jj,to jsem četla,kámoška má všechny,ale asi u třetího dílu už mě to moc nebavilo...=P

2 Peťka ;) | Web | 20. ledna 2008 v 9:52 | Reagovat

tak o tomhle jsem fakt vůbec neslyšela. ale jako zní to zajímavě. ;)

3 Anet | E-mail | 1. července 2008 v 18:21 | Reagovat

Koupím první díl této série, cena dohodou po mailu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama