Úžasná zeměplocha

16. listopadu 2007 v 14:48 | Mar-yeah |  Úžasná Zeměplocha
Tak je na čase zaplnit všechny rubriky, proto článek o Úžasné zeměploše. Moje nejoblíbenější knížky ( Vivat Terry Pratchett :D ) prostě jsou neeej. Tak nejdřív obecně

Terry Pratchett začal psát už jako malý kluk, jeho první kniha byla Kobercové. Pracoval i jako novinář ale ted už se venuje jenom psaní. Jeho edice Úžasná Zeměplovha je známá po celém světě. Má mnoho dílů ( Určitě přes dvacet ale enchci ubírat ani přehánět. )

Nej Pratchettovky podle mně:

Otec Prasátek
Je vlastně parodie na Santa Klause se Smrtěm převlečeným za " mrtvého" Otce Prasátek. Smrťova vnučka Zuzana se snaží zabránit tomu co se děje i když v tom má často zmatek. A tzv. Auditoři pro změnu ničí Otce Prasátek tím, že zabraňují lidem na něj věřit ( a každý přece ví že existuje jen díky víře ). ( Pokud vím tak jediný byl zfilmován jako TV film a vysílal se pouze v Americe, ale já ho viděla heč :D )

Čaroprávnost
O Bábi Zlopočasné a dívence, která se omylem stala první mágyní. Spolu s Bábi se vydává na cestu na Magickou univerzitu v Ankh-Morporku ( To byla první pratchettovka co jsem přečetla ;o) )

Mort
Aneb učedník Smrtě, nechybí princezna, Smrťova adoptovaná dcera. Smťův kůň Truhlík a spousta problémů a řešení.

Soudné Sestry
V Lancer byl zavražděn král Verence, jistým vévodou. A Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková ( ačkoliv se do toho vůbec nemíchají ) začnou vše řešit. Patří sem i potřeštěný šašek, divadlo a je to vlastně parodie na Mcbeatha.
( A tuto minulou sobotu to bylo jako záznam z divalda V Dlouhé na ČT2 :D )

Čarodějky na cestách
Znovu trojice Bábi, Magráta a Stařenka. Vydávají se na cestu kvůli Bábiné sestře Líze, která je tou zlou. Z pomocí místní vůfů čarodějky, kocoura Silvera a hlavologie, proti ní bojují...

Zajímavé časy
Popletený mág Mrakoplaš je poslán na vyvažovací kontinent. Setká se s Barbarem Cohenem a je znovu vtažen do víru dobrodružství.

Nohy z jílu
V Ankh-Morporku se dějí zločiny a je na Hlídce, aby je urovnala. Vše vypadá na golemy, ale ti přece nemůžou jít proti lidem. Kapitán Karotka, strážnice Angua a velitel Elánius řeší zároven i případ poksů otrávení Patricie ( vetinariho ) města.

No je jich mnohem víc a taky sou smaozřejmě i lepší a horší... budu je postupně přidávatv ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Počítadlo

Tady :o) :o) :o) 100% (833)

Komentáře

1 Vanda | Web | 16. listopadu 2007 v 15:19 | Reagovat

máš u mě diplomek za 10. bleksovku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama