Keanu podle ČSFD

25. listopadu 2007 v 10:40 | Mar-yeah |  Keanu Reeves
Keanu Reeves byl vždycky velkou neznámou. Novináři s ním už ani nekomunikují, nebo vědí , že na každou druhou otázku by odpověděl "no comment" a na otázku jestli je nebo není homosexuál by odpověděl něco ve smyslu? " Ne ale nikdy nemůžete vědět...." Kořeny jeho plachosti a uzavřenosti sahají až do jeho dětství. Matka Patricia byla se svými dětmi neustále na cestách a Keanu spolu se sestrou Kim se jí narodili při dlouhodobém pobytě v Beirutě. S otcem Samuelem Reevesem nestrávil hodně času, protože byl kriminálník a drtivou část své existence strávil ve vězení. Potom, jak se jistého času Patricii nepodařilo uspět jako striptérce, přestěhovali se do New Yorku, kde se seznámila s režisérem Paulem Aaronem. Jako "plnohodnotná" rodina se hned na to přestěhovala do Kanady, no manželství jim nakonec vydrželo jenom jeden rok. V následujících letech se Patricia vdala ještě dvakrát, neúspěšne. Všechno toto cestování a rodinné problémy způsobily, že Keanu neměl vůbec možnost poznávat blíže lidi a navazovat jakékoliv silnější přátelství. To se zrcadlilo taky na jeho studentských výsledcích - vždy patřil k nejhorším.

Herectví, kterému vždy holdoval, si před kamerami vyzkoušel poprvé ve filmu z prostředí hokeje YOUNGBLOOD (1986). Práce sa mu zalíbila natolik, že se okamžitě přestěhoval do Los Angeles Jeho prvními výraznějšími rolemi byli ty ve filmech NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI (1988) a BILLOVO A TEDOVO VYNIKAJÍCÍ DOBRODRUŽSTVÍ (1989). Zatím co první film byl seriózním drámatem s Johnem Malkovichem a Glenn Closovou, druhý byl teenagerskou dobrodružnou komedií o dvojici přihlouplých mladíků, cestujícich napříč časem. Oproti žánrovým rozdílům filmů a nezodopězených otázek jestli Keanu umí nebo neumí hrát, dostal sa tento nekonvenčně působící mladík velmi rychle do podvědomí diváků.

Zanedlouho začaly přicházet zajímavější role a Keanu si zahrál také v Bertolucciho MALÉM BUDDHOVI (1993), alebo v DRACULOVI (1993) Francisa Forda Coppola. Šlo už o dost výrazné role, skutečny boom ale přišel až s filmem NEBEZPEČNÁ RYCHLOST (1994). Z Reevesa i z jeho filmové kolegyně Sandry Bullock se okamžitě stali hvězdy nejvyššího formátu. Výstřelky, které si potom dovolil - nepřijal 12 miliónový honorář za NEBEZPEČNÚ RYCHLOST 2 jen proto, aby mohl koncertovat so svou rockovou kapelou Dogstar, odmítnul hrát po boku Roberta De Nira a Al Pacina v thrilleru HEAT jen proto, aby si v divadle zahrál oblíbeného Hamleta - jenom potvrdili jeho neodhadnutelnou a těžko pochopitelnou povahu. Keanu sa tak začal nebezpečně vytrácet z hollywoodských playlistech, aby se raketově vrátil s takovými hiy jako ĎÁBLŮV ADVOKÁT (1997) a MATRIX (1999). No povězte, kdo se má v tom chlapovi vyznat?!

Přloženo ze slovensštiny - mnou

Zdroj - ČSFD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Počítadlo

Tady :o) :o) :o) 100% (831)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama